زیپ پرده چیست ؟

سیستم زیپ پرده

زیپ پرده یک نوع پرده برقی عمودی هست که بیشتر برای فضای بیرونی ساختمان استفاده می گردد. زیپ پرده با نام های ( زیپ اسکرین ) ، ( پرده زیپ کیپ ) نیز در بازار شناخته می شود. دلیل نام گذاری زیپ پرده به این دلیل هست که برخلاف سایر پرده های برقی ، در کناره پرده برقی زیپ روی لبه پارچه دوخته شده است و برای حرکت عمودی زیپ داخل یک ستون آلومینیومی حرکت می کند. وجود یک ستون الومینیومی در دو طرف کار مزایای بیشتری نسبت به پرده های برقی عادی ایجاد می کند :

1- سایه کامل

2- عدم نفوذ گرد و خاک

3- مانع ورود حشرات

4- اشراف بند 100%

5- مقاومت در برابر باد

6- عایق صدا

 

ستون ها و باکس موتور زیپ پرده از جنس آلومینیوم فابریک 6063 می باشد. جنس پارچه از می تواند از دو نوع اسکرین یا PVC باشد. پارچه های اسکرین دارای سوراخ های ریز می باشند که هوا می تواند از انها عبور کند ولی مانع عبور حشرات می شود. پارچه ها اسکرین دارای لایه آنتی uv می باشند که می تواند در برابر تابش شدید نور خورشید مقاوم باشند. لایه داخلی آن block out می باشد که مانع از عبور نور می شود. این قابلیت باعث می شود تا علاوه بر مانع شدن تابش شدید نور خورشید ، سایه ساکنین و نور داخل ساختمان نیز از بیرون دیده نشود و کاربرد اشراف بند کامل داشته باشد.

با توجه به انواع پارچه ای که برای سیستم زیپ پرده می توان استفاده کرد ، شما می توانید بین عبور نور 25% تا 0 % پارچه خود را انتخاب نمایید. این بازه انتخابی کاربرد های مختلفی را برای زیپ اسکرین امکان پذری کرده است. حتی می توان پرده سینمایی هم داخل آن استفاده کرد.

مغزی پلاستیکی بکار رفته داخل ستون از نوع پلاستیک دو جزئی می باشد که منجر به کاهش صدای حرکت پرده داخل ستون های آلومینیومی و نیز افزایش مقاومت ان در برابر باد می شود.

موتور بکار رفته از نوع موتور های ظریف توبلار می باشد که سرعت بالا و بی صدا هستند. موتورهای توبلار با ریموت کنترل و قابلیت اتصال به هوشمند سازی ساختمان کاربرد آسانی دارند.

مشاوره رایگان

09107709894

قیمت زیپ پرده

قیمت زیپ پرده به ابعاد ، جنس پارچه و برند موتور بکار رفته در سیستم زیپ پرده بستگی دارد. به علت وجود یک موتور الکتریکی توبلار به ازای هر سیستم هرچه ابعاد بزرگتر باشد ، هزینه سربار ان در متر مربع بیشتری تقسیم شده وقیمت متر واحد ان کاهش می یابد. استفاده از موتور های تیوبلار خوب اروپایی نسبت به موتورهای ضعیف چینی موجب افزایش قیمت تمام شده می شود.

پروفیل زیپ پردهبه جهت کاهش قیمت و حفظ کیفیت در شرکت میشاتک با واردات قالب های اکسترود الومینیوم ، پروفیل های آلومینیومی زیپ پرده در داخل کشور تولید می شود و تنها یراق الات پلاستیکی آن از کشور ترکیه وارد می گردد.

دو نوع جنس پارچه می توان استفاده کرد : 1- پارچه سان اسکرین 2 – پارچه پلی استر . پارچه های سان اسکرین به علت ویژگی های منحصر بفرد زیادی که دارند قیمت بیشتری نسبت به پارچه پلی استر دارند.

وجود پارچه های سان اسکرین برای این پرده برقی مدرن باعث شده تا با نام ( زیپ اسکرین ) هم در بازار شناخته شوند.

نصب سیستم زیپ پرده نیاز به زیرسازی خاصی ندارد و براحتی بر روی پنجره یا قاب ساختمان قابل اجرا می باشد و هزینه زیرسازی ندارد.

کاربرد زیپ پرده

 • آلاچیق
 • بیرون پنجره های ساختمان
 • لبه تراس و بالکن
 • درب های ورودی لیفت اند اسلاید
 • ورودی حیاط و باغ
 • جدا ساز تالار های عروسی
 • نمایش فیلم و تصویر روی پرده

بطور کلی در مکان هایی که نیاز به جلوگیری از تابش شدید نور خورشید و ایجاد فضای خصوصی هست می توان از سیستم زیپ پرده استفاده کرد.

ابعاد سیستم زیپ پرده

محدودیت ابعاد سیستم زیپ پرده به ابعاد باکس موتور و نیز عرض طاقه پارچه بستگی دارد. حداکثر ارتفاع قابل اجرا 4 متر می باشد که پارچه درون باکس موتور بالای سیستم پرده جمع گردد. حداکثر عرض کار زیپ پرده نیز 6 متر می باشد ولی به جهت استاندارد زیپ پرده و افزایش مقاومت ان در برابر باد و طوفان عرض بالای 3 متر توصیه نمی شود. به علت محدودیت عرض چادر که 3 متر می باشد همواره یکی از اضلاع طول و ارتفاع سیستم زیپ پرده ( زیپ اسکرین ) نباید بیش از 3 متر باشد.

در تست های تونل باد و شرایط آزمایشگاهی یک سیستم به ابعاد 3*3 می تواند تا 210 کیلومتر باد را تحمل نماید.

نحوه عملکرد پرده زیپ دار داخل پلاستیک ستون آلومینیومی

نحوه عملکرد پرده زیپ دار داخل پلاستیک ستون آلومینیومی

سایر ویژگی و مزایای زیپ پرده

 • قابلیت شستشوی آسان
 • ایمنی برای کودکان و سالمندان
 • کاهش مصرف انرژِی ساختمان
 • قابلیت چاپ طرح و لوگو روی اسکرین
 • قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست
 • هوشمند سازی ساختمان
 • نمایش پروژکتور
دانشنامه